Aplikacja antykoncepcyjna

aplikacja antykonepcyjna, Aplikacja antykoncepcyjna, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka

Jak działają aplikacje antykoncepcyjne?

Aplikacja antykoncepcyjna  oblicza dni płodne i wyznacza owulację w cyklu menstruacyjnym kobiety. Skuteczna aplikacja antykoncepcyjna musi być oparta na niezawodnych metodach naturalnego planowania rodziny, powinna być poddana wielu testom i uzyskać odpowiedni certyfikat, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Na rynku jest dostępnych kilka aplikacji antykoncepcyjnych, które są stosowane przez kobiety w celu ustalenia dni płodnych i owulacji . Należą do nich aplikacje służące do pomiaru temperatury wykorzystujące metodę temperaturową, oraz inne, które korzystają z metody objawowo-termicznej.

Zastanawiasz się, czym się różnią aplikacje antykoncepcyjne? Chciałabyś wypróbować jedną z nich, ale nie wiesz którą? Zastanawiasz się, czy aplikacje antykoncepcyjne są bezpieczne i nie zajdziesz w ciążę? Przygotowaliśmy dla ciebie krótki przegląd najważniejszych informacji.

 Antykoncepcja z aplikacją

Rejestracja i ocena podstawowej temperatury ciała jest niezbędna do naturalnej antykoncepcji za pomocą smartfona. Jest to najważniejszy wskaźnik określający fazę płodną lub niepłodną kobiety . 

Przede wszystkim potrzebny jest termometr – czujnik , który mierzy podstawową temperaturę ciała. Nie może to jednak być zwykły termometr . Następnie po wykonanym pomiarze, aplikacja antykoncepcyjna dokonuje oceny zmierzonej temperatury . Status płodności w cyklu miesiączkowym analizowany jest zgodnie z określonym algorytmem.

Dla użytkowników korzystne jest, jeśli urządzenie pomiarowe i aplikacja pochodzą od tego samego producenta. W takim przypadku można zagwarantować, że oba są odpowiednio skoordynowane.

Dla niezawodnej antykoncepcji ważne jest, aby oprócz temperatury ciała, aplikacja zawierała również możliwość analizy innego objawu owulacji, np.  obserwacji śluzu szyjkowego. Obserwacja objawów w cyklu miesiączkowym kobiety jest znana jako metoda objawowa. Ta metoda jest częścią NFP (Naturalnego Planowania Rodziny).

cyclotest mySense to obecnie jedyna aplikacja antykoncepcyjna niemieckiego producenta, która jest zatwierdzona do antykoncepcji, która odczytuje dane temperaturowe ze specjalnego termometru przez połączenie Bluetooth . cyclotest mySense jest wysoce skuteczny – Indeks Pearl’a dla monitora płodności cyclotest mySense wynosi 0,3 – 0,4 przy zastosowaniu metody objawowo-termicznej oraz 1-1,7 przy zastosowaniu tylko metody temperaturowej*. Wszyskie te czynniki sprawiają, że ​​cyclotest mySense jest wygodny, prosty i skuteczny dla użytkowniczek, które chcą używać smartfona w celach antykoncepcyjnych.

aplikacja antykonepcyjna, Aplikacja antykoncepcyjna, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka

Darmowa SPECJALISTYCZNA aplikacja na twój Smartfon iOS i Android w J. POLSKIM !

Wypróbuj ZA DARMO aplikację cyclotest mySense i jej funkcje. Pobierz aplikację cyclotest mySense i przetestuj interesujące funkcje w DARMOWYM trybie DEMO.

aplikacja antykonepcyjna, Aplikacja antykoncepcyjna, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka
aplikacja antykonepcyjna, Aplikacja antykoncepcyjna, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka

Jak bezpieczna jest aplikacja antykoncepcyjna?

Bezpieczeństwo aplikacji antykoncepcyjnej zależy od zintegrowanego algorytmu i metody, na której jest oparta. Według ginekologa Dr. Petra Frank-Hermann’a taka aplikacja powinna co najmniej opierać się na metodzie objawowej, a najlepiej uwzględniać jeszcze inne charakterystyczne objawy w cyklu miesiączkowym kobiety. 

Wszystkie środki antykoncepcyjne w Europie podlegają odpowiedniej certyfikacji. Certyfikacja zapewnia, że zostały spełnione pewne wytyczne, które gwarantują bezpieczeństwo urządzenia medycznego . Należy zatem sprawdzić, czy aplikacja antykoncepcyjna została zatwierdzona przez TÜV lub inne centrum testowe jako wyrób medyczny do antykoncepcji. 

Korzyści z aplikacji antykoncepcyjnych

Wiarygodne aplikacje antykoncepcyjne, które potrafią oceniać i analizować wiele oznak owulacji, mają szczególną zaletę: Są skuteczne. Ponadto istnieją także inne zalety: nie musisz niczego zapisywać ręcznie i sama dokonywać oceny zebranych wyników . W przypadku aplikacji cyclotest mySense, jedyne co musisz zrobić to tylko przesłać wartość zmierzonej podstawowej temperatury ciała do aplikacji .

Przez cały czas masz wszystkie dane na swoim smartfonie i od razu wiesz, czy istnieje ryzyko ciąży. Możesz również natychmiast dowiedzieć się, kiedy jest prognozowany początek następnej miesiączki. Jeśli wiesz, kiedy jesteś płodna, możesz odpowiednio zaplanować swoje życie intymne i, jeśli to konieczne, zabezpieczyć się przed ciążą, na przykład za pomocą prezerwatywy.

Aplikacja antykoncepcyjna jest nie tylko bardzo pomocna w analizie płodności, ale także w przypadku monitorowania cyklu . Wkrótce zauważysz, że twoja wiedza na temat cyklu jest coraz większa, gdy gromadzisz dane dotyczące swojego cyklu miesiączkowego. Stajesz się w ten sposób bardziej świadoma swojego ciała i zmian zachodzących w twoim cyklu menstruacyjnym .

Oprócz oczywistej zalety jaką jest fakt posiadania wszystkiego na swoim smartfonie , ważną zaletą takiej aplikacji jest także brak hormonów i brak ingerencji w naturalne procesy organizmu . 

Monitor płodności cyclotest mySense ​​oferuje skuteczną antykoncepcję bez skutków ubocznych w przeciwieństwie np. do tabletek antykoncepcyjnych. Jedną z korzyści ze stosowania monitora płodności cyclotest mySense jest to, że użytkowniczki mogą spodziewać się zwiększonego libido po odstawieniu pigułki. 

Aplikacje antykoncepcyjne: na co należy uważać?

Wielu użytkowniczkom trudno jest znaleźć odpowiedni produkt do stosowania w celach antykoncepcyjnych. Poniżej przedstawiamy 4 wskazówki, na które należy zwrócić uwagę w aplikacjach antykoncepcyjnych .

Wskazówka 1

Jaki algorytm kryje się za aplikacją antykoncepcyjną?

Ponieważ każdy cykl jest indywidualny i niepowtarzalny, algorytm aplikacji powinien oczywiście opierać swoje obliczenia na indywidualnych wartościach każdej kobiety. Aplikacja antykoncepcyjna powinna opierać się na  metodzie objawowej, na podstawie której można skutecznie prognozować fazy płodności kobiety. 

Dr. Gunnar Schwan, kierownik projektu Stiftung Warentest, stwierdził w teście aplikacji z 2017 roku, że nie można polegać na wielu aplikacjach na rynku. Użytkowniczki mogą być zaskoczone nieplanowaną ciążą. Powodem tego jest to, że wiele osób odnosi się tylko do danych z poprzedniego cyklu kobiety, a nawet tylko do danych metody kalendarzykowej . Ginekolodzy tacy jak Dr. Petra Frank-Herrmann wskazują, że nie można polegać wyłącznie na średnich wartościach i że należy wziąć pod uwagę czynniki zakłócające cykl użytkowniczek. 

Bądź ostrożna: na rynku jest teraz wiele złych aplikacji! W rezultacie może być trudno stwierdzić, czy jest to aplikacja antykoncepcyjna. Najlepiej zapoznaj się z opisem i / lub informacjami na stronie internetowej. Tam znajdziesz wskazówkę, według której metody działa dana aplikacja .

Jeśli jesteś bardziej zaznajomiona z metodą objawową, aplikacja antykoncepcyjna może być właśnie dla Ciebie: masz pełną kontrolę – dzień po dniu, ponieważ aplikacja pokazuje bezpośrednio, czy jesteś w fazie płodnej czy niepłodnej . Sama w takim momencie możesz zdecydować, czy powinnaś zastosować dodatkowy środek antykoncepcyjny podczas współżycia. Bez ręcznego zapisywania i bez pomyłek!

Ponadto często można wprowadzić wiele innych objawów i obserwacji, aby lepiej poznać swój cykl. Dodatkowe funkcje, takie jak PIN, eksport wiadomości e-mail i historia poprzednich cykli są bardzo pomocne.

Aplikacja cyclotest mySense jest szczególnie bezpieczna, ponieważ nie tylko analizuje wiele objawów występujących w twoim cyklu miesiączkowym, ale również uwzględnia wszelkie zakłócenia i zaburzenia, które mają wpływ na twój cykl .

 

Wskazówka 2

Jaka jest użyteczność aplikacji?

Czy sposób przedstawienia twojego statusu płodności jest jasny? Czy jest łatwy i wygodny w użyciu? Czy aplikacja antykoncepcyjna działa z urządzeniem pomiarowym Bluetooth? Czy dane cyklu można wyświetlać i eksportować w formacie PDF? Istnieje wiele opcji wprowadzania danych, takich jak informacje o twoim nastroju, objawach cyklu, pracy? Czy istnieje funkcja pomocy i kontaktu?

To tylko przykładowe pytania dotyczące użyteczności , które mają różne znaczenie dla każdej kobiety. Zrób listę rzeczy, które musisz mieć, z których możesz korzystać, i rzeczy, których aplikacja nigdy nie powinna mieć. Masz więc dobrą podstawę do podjęcia decyzji.

Wskazówka 3

Kto jest producentem aplikacji antykoncepcyjnej?

Sprawdź, kto jest producentem aplikacji antykoncepcyjnych. Korzystne jest, jeśli jest znanym producentem, który już wprowadził na rynek inne produkty antykoncepcyjne.

Jeśli producent pochodzi z zagranicy, należy między innymi sprawdzić, czy może wprowadzić tę aplikację na rynek europejski w celu zapobiegania ciąży . Kolejną wadą producenta z zagranicy może być nieprawidłowe tłumaczenie, a zatem wprowadzające w błąd informacje w aplikacji. Ponadto należy zagwarantować, że przechowywanie i przekazywanie danych użytkowników odbywa się zgodnie z wymogami niemieckimi lub europejskimi. Według badań przeprowadzonych przez brazylijski projekt bezpieczeństwa cybernetycznego niektóre aplikacje zarabiają na odsprzedawaniu prywatnych danych użytkowników. 

Wskazówka 4

Czy aplikacja antykoncepcyjna jest zatwierdzona do celów antykoncepcyjnych?

Jeśli chcesz tylko dokumentować swój cykl za pomocą aplikacji antykoncepcyjnej , skuteczność może nie być tak ważna. Jeśli jednak chcesz polegać na aplikacji w celach antykoncepcyjnych, upewnij się, że aplikacja ma klasyfikację IIb zgodnie z dyrektywą dotyczącą urządzeń medycznych, a zatem jest „prawdziwą” aplikacją antykoncepcyjną. Klasyfikacja jest przeprowadzana przez tak zwaną „jednostkę notyfikowaną”, na przykład TUV.

Źródła:

1 Vollman, R.: The menstrual cycle. Saunders. 1977.
2 Stiftung Warentest (Hrsg.): Fruchtbar oder nicht?, Stiftung Warentest, Ausgabe 12/2017.
3 Roney, J. R. and Simmons, Z. L.: Hormonal predictors of sexual motivation in natural menstrual cycles. Hormones and Behavior, Vol. 63. 2013.
4 Felizi, N. and Varon, J.: MENSTRUAPPS – How to turn your period into money (for others). Studie 2018.

* Ocena kliniczna zgodnie z Dyrektywą dot. Wyrobów Medycznych 93/43/EEC & MEDDEV 2.7.1. Cyclotest myway i Cycloest mySense  APP 2019.

 

KUP TERAZ

ODWIEDŹ NASZ SKLEP

Translate »