Funkcje monitora cyklu cyclotest mySense

Aplikacja cyclotest mySense zawiera wiele przydatnych funkcji, które znacząco ułatwiają monitorowanie cyklu miesiączkowego oraz obserwację dni płodnych i niepłodnych . 

Poniżej przedstawiamy kilka porad i wskazówek, które pomogą ci w skutecznym codziennym użytkowaniu monitora cyklu cyclotest mySense.

Zastosowanie: Jak działa monitor płodności cyclotest mySense 

monitor cyklu, Funkcje monitora płodności cyclotest mySense, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka

Monitor płodności cyclotest mySense jest Twoim codziennym towarzyszem. Na początku najlepiej jest mierzyć podstawową temperaturę ciała zaraz po przebudzeniu codziennie rano za pomocą inteligentnego termometru. Aplikacja automatycznie rejestruje wartości zmierzonych temperatur; możesz również wprowadzić dodatkową informacje o konsystencji śluzu szyjki macicy lub ocenić jej położenie. Możesz także wprowadzić informację o wyniku testu LH.

Aplikacja cyclotest mySense codziennie informuje Cię, czy istnieje możliwość poczęcia dziecka czy też nie. Aplikacja cyclotest mySense umożliwia wprowadzenie informacji o dodatkowych objawach owulacji oraz innych, jakie wysyła twoje ciało, np. o odczuwanym bólu owulacyjnym. Ważną funkcją jest wprowadzenie informacji o czynnikach czy wydarzeniach w codziennym życiu , np. choroba, stres, spożycie alkoholu itp., które mogą mieć wpływ i zaburzać podstawową temperaturę ciała. Wprowadzanie takich danych jest bardzo proste i intuicyjne. Możesz także dodawać notatki na każdy dzień.

Wskazówki i porady dotyczące korzystania z funkcji monitora płodności cyclotest mySense

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o aplikacji i funkcjach, które pomogą ci optymalnie wykorzystać możliwości monitora cyklu cyclotest mySense:

Status płodności

Ustaw swój cel

Na początku ustaw swój cel, w jakim chcesz korzystać z monitora cyklu cyclotest mySense: Antykoncepcja lub Planowanie rodziny (dziecka). Możesz ustawić swój cel w każdym cyklu.

Chcesz stosować antykoncepcję? Chcesz spełnić swoje pragnienie posiadania dzieci?Uważasz, że to sprzeczność? Wcale tak nie jest: dzięki codziennym informacjom o statusie płodności,  kobiety, które chcą mieć dzieci, zawsze wiedzą, kiedy powinny uprawiać seks. Jeśli natomiast chcesz stosować antykoncepcję, możesz unikać współżycia w wyznaczone dni płodne lub zastosować dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne, np. diafragmę dopochwową lub prezerwatywę.

W celu „Planowanie rodziny” aplikacja zawiera również dodatkowe funkcje: Tutaj możesz dowiedzieć się dokładnie, kiedy wystąpią dni bardzo płodne (owulacja) zarówno w codziennym widoku dnia jak i dzięki prognozie na na cały cykl. w   o swojej bardzo płodnej fazie na co dzień i dzięki prognozie. Otrzymasz również informację o niewydolności ciałka żółtego, jeśli takie występuje. Ta przypadłość może mieć negatywny wpływ na płodność. Aplikacja cyclotest mySense zawiera także planner porodu, dzieki któremu możesz zaplanować moment poczęcia tak, aby poród mógł się odbyć w preferowanym przez ciebie czasie. Jest to unikatowa i jednocześnie bardzo pomocna funkcja.

Status płodności
Status płodności
cyclotest mysense monitor płodności

Sprawdź swój status płodności w danym dniu

We widoku dnia można szybko sprawdzić, czy znajdujesz się w fazie płodnej, czy niepłodnej. W zależności od celu możesz z niego odczytać, czy powinnaś zastosować dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne, czy też powinnaś wykorzystać tą fazę do rozpoczęcia starań o dziecko. 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądał twój status płodności w przeszłości lub jak będzie wyglądać w przyszłości, po prostu przesuń palcem po zewnętrznej krawędzi schematu cyklu na dzień, który cię interesuje. Jeśli chcesz dodać jakieś informacje, zrobić wpis, po prostu kliknij w środek schematu cyklu. 

Widok dnia pokazuje najważniejsze informacje o aktualnym statusie płodności w cyklu:

 • Obecny status: Niepłodna (zielony), Płodna (fioletowy), Bardzo płodna (magenta)
 • Wartość zmierzonej podstawowej temperatury
 • Notatki dotyczące śluzu szyjkowego lub wartości LH (jeśli wprowadzono)
 • Długość miesiączki (czerwony)
 • Prognoza faz: Płodność, Zespół napięcia przedmiesiączkowego (szary)
 • Cykl dzień i data
 • Wpisane zaburzenie: stosowna wartość temperatury jest zaznaczona
 • Zbliżający się nastrój „wrażliwy” lub „smutny”: podczas fazy PMS pojawia się dodatkowa chmurka
 • Aktualna krzywa cyklu, w tym zaobserwowany skok temperatury, aktualny dzień cyklu i przewidywana długość cyklu
 • Przypomnienia dotyczące, na przykład, określania śluzu szyjkowego

Wystarczy przesunąć suwak z dnia na dzień, aby wyświetlić wcześniejsze dane lub dokonać kolejnych wpisów notatek. Lub przesuń w przyszłość, aby zapisać ważną notatkę. Chcesz wprowadzać notatkę? Wystarczy dotknąć trójkąta cyklu na środku.

Chcesz przejść bezpośrednio do krzywej cyklu? Dotknij mini krzywej temperatury i przejdź od razu do pełnej krzywej cyklu.

Dostęp do przypomnień można uzyskać, przesuwając palcem w prawo lub dotykając strzałek pod krzywą mini-cyklu. Czerwona kropka pokazuje, czy aktualnie masz przypomnienie.

Aktywowane przypomnienia pojawiają się poniżej grafiki. Szczegółowe informacje o przypomnieniach znajdziesz poniżej.

Status płodności

Zmierz podstawową temperaturę ciała po przebudzeniu (przed wstaniem z łóżka)

Ważne:

Nowy cykl rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem informacji o krwawieniu. Monitor cyklu cyclotest mySense pozwala wprowadzić różne wartości: „lekkie”, „średnie” lub „silne”. Należy pamiętać, że wyrażenie „krwawienie międzymiesiączkowe” nie aktywuje cyklu. Następnie określ okno czasu pomiaru i miejsce pomiaru dla tego cyklu (usta, pochwa, odbyt).

Jeśli pierwszy dzień miesiączki upłynął kilka dni temu, możesz wprowadzić go później. Jeśli początek miał miejsce ponad 15 dni temu, cykl jest automatycznie ustawiany jako nieaktywny.

Uwaga: Jeśli popełniłaś błąd w dniu krwawienia i nieprawidłowo rozpoczęłaś cykl, możesz anulować początkowy wpis o krwawieniu na początku cyklu. Aby to zrobić, po prostu anuluj wybór w „Wprowadzanie danych” – „Krwawienie”. Następnie możesz ponownie zdefiniować początek cyklu (krwawienie) i tym samym go skorygować.

Podczas pomiaru podstawowej temperatury ciała musisz tylko upewnić się, że wykonujesz pomiar natychmiast po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka i przed podjęciem jakielkolwiek aktywności. 

To takie proste:

 • Naciśnij przycisk Wł. / Wył. przez co najmniej 1 sekundę
 • Rozpocznij pomiar pod językiem po drugim sygnale.
 • Koniec pomiaru sygnalizowany jest krótkim sygnałem dźwiękowym po około 30 do 60 sekundach
 • Zmierzona wartość jest krótko pokazywana na wyświetlaczu

Monitor płodności cyclotest mySense przenosi wartość zmierzonej temperatury zaraz po pomiarze bezpośrednio do aplikacji, jeśli jest ona otwarta na smartfonie i Bluetooth jest włączony. Transmisja odbywa się również wtedy, gdy aplikacja działa w tle. Jeśli nie, zapisaną wartość temperatury można przenieść przy następnej okazji. Aby to zrobić, naciśnij okrągły przycisk M / Bluetooth na urządzeniu pomiarowym, aż na wyświetlaczu pojawi się symbol Bluetooth (przynajmniej przez 1 sekundę, maks. 5 sekund). Twój smartfon musi znajdować się w zasięgu, musi być włączony Bluetooth a aplikacja uruchomiona. „APP” pojawia się na wyświetlaczu cyclotestu mySense, gdy tylko termometr pomiarowy  i smartfon zostaną pomyślnie połączone.

Status płodności

Wprowadź ważne objawy owulacji

Aby zwiększyć dokładność monitora cyklu cyclotest mySense, możesz wprowadzić informacje  o śluzie szyjkowym lub wartość LH oprócz podstawowej temperatury ciała . W razie potrzeby te informacje są uwzględniane w ocenie cyklu miesiączkowego i pomagają bardziej precyzyjnie wyznaczyć samą owulację, która to informacja jest szczególnie ważna w przypadku planowania dziecka –  jest to metoda objawowa.

Ważne:

W jednym cyklu możliwa jest ocena jednego z dodatkowych objawów: śluzu szyjkowego lub poziomu LH. Musisz więc zdecydować, czy chcesz wprowadzać informacje z obserwacji śluzu szyjki macicy lub poziomu LH. W każdym nowym cyklu możesz na nowo określić jakie dodatkowe objawy chcesz wprowadzać do aplikacji monitora cyklu cyclotest mySense.

Status płodności
cyclotest mysense monitor płodności

Zobacz prognozę swojej płodności

W kalendarzu możesz zobaczyć prognozę swojej płodności na kolejne 12 miesięcy lub możesz też spojrzeć w przeszłość. Podgląd jest obliczany na podstawie wcześniej dostępnych danych cyklu; im więcej danych cyklu ma aplikacja cyclotest mySense, tym dokładniejsza jest prognoza. Możesz użyć kodowania kolorami, aby zobaczyć, w którym okresie jesteś płodna lub niepłodna, kiedy możesz spodziewać się następnego okresu i kiedy może rozpocząć się faza PMS . Klikają na dany dzień w kalendarzu, możesz również uzyskać dostęp do swoich wpisów bezpośrednio z tego miejsca.

Status płodności

Rejestruj zaburzenia

Jeśli chcesz później wykluczyć z uwzględnienia w prognozie zmierzonej podstawowej temperatury ciała, masz dwie opcje:

 • Możesz zaznaczyć pole „Nie uwzględniaj tego pomiaru w swoich kalkulacjach” we „Wprowadzane dane” i „Podstawowa temperatura ciała”.
 • We „Wprowadzane dane” i „Zaburzenia” możesz wykluczyć odpowiedni pomiar, wprowadzając informację o tym, co mogło zaburzyć twój pomiar temperatury.

Należy wykluczyć pomiar temperatury z obliczeń, jeśli mogą one zostać zniekształcone przez czynniki zewnętrzne. Możliwe czynniki zaburzające pomiar podstawowej temperatury ciała obejmują alkohol, brak snu, stres, chorobę, leki, podróże. Jeśli nie masz pewności, np. ponieważ ubiegłej nocy byłać na imprezie, ze względów bezpieczeństwa wyklucz wykonany pomiar.

Status płodności

Śledź i zapisuj inne objawy w cyklu

Zapisuj informacje o  swoim  cyklu i to co się z nim dzieje tak, jak w pamiętniku: codziennie rejestruj informacje dotyczące nastroju, zdrowia, pracy, sportu i ciała. Na przykład możesz określić, czy zmiany nastroju lub zmiany skórne mogą być związane ze zmianami hormonalnymi w twoim cyklu.

Nawiasem mówiąc, opcje wprowadzania danych można całkowicie dostosować – możesz po prostu ukryć te, których nie potrzebujesz. W ten sposób wyświetlane są tylko te, które są dla Ciebie ważne. Możesz także ustawić przypomnienia dla poszczególnych dni.

cyclotest mysense monitor płodności

Wyświetl krzywą swojego cyklu

Wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść do krzywej cyklu i natychmiast uzyskać przegląd profilu temperatury w bieżącym cyklu. Naciskając strzałki możesz przejść do poprzednich cykli. Wyświetlana jest prognoza dla krzywej bieżącego cyklu. Aby wyświetlić krzywą w formacie poziomym, musisz nacisnąć przycisk przełączania w lewym górnym rogu. Możesz także udostępnić swoją krzywą cyklu, w tym wszystkie dane cyklu jako PDF, dotykając symbolu SHARE, jeśli potrzebujesz tych pomarów dla lekarza!

Na krzywej cyklu wszystkie ważne dane są przedstawione graficznie:

 • Krzywa temperatury
 • Dni cyklu
 • Indywidualne wartości temperatury po dotknięciu odpowiedniego dnia
 • Fazy ​​płodności
 • Informacje z obserwacji śluzu szyjki macicy lub hormonu owulacji LH
 • Informacje o seksie
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Status płodności
cyclotest mysense monitor płodności

Przeglądaj swoje cykle

W sekcji „Moje cykle” możesz zobaczyć swój średni cykl, w tym średnią liczbę dni miesiączki, a także dni płodnych i niepłodnych. Obowiązują tu również te same kody kolorów: czerwony oznacza miesiączkę, jasnozielony oznacza dni niepłodne, fioletowy oznacza dni płodne. Poniżej znajduje się przegląd wszystkich zapisanych cykli. Klikając poszczególne cykle, otrzymujesz szczegółowy przegląd z następującymi informacjami:

 • Długość i fazy cyklu
 • Początek wzrostu temperatury (1. wyższa temperatura po owulacji)
 • Dzień dodatniej wartości LH (LH +) lub
 • Dzień szczytu śluzu szyjkowego (S + H)
 • Początek cyklu
 • Miejsce pomiaru
 • Ilość zarejestrowanych zaburzeń
 • Możesz również ustawić indywidualne cykle jako nieaktywne.

 

Status płodności

Szukaj dodatkowych informacji w sekcji Porady

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć w naszym przewodniku! Możesz także skorzystać z wyszukiwania pełnotekstowego – na przykład, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat niektórych terminów, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego lub podstawowa temperatura ciała, rozpocznij wyszukiwanie za pomocą naszego przewodnika. W Słowniczku wszystkie ważne terminy są dla Ciebie wyjaśnione.

Status płodności

Aktywuj przypomnienia

Możesz aktywować różne przypomnienia, aby nie przegapić żadnych wprowadzanych danych lub powiadomień ważnych dla monitorowania cyklu. Oto wybrane zdarzenia lub informacje, które możesz zapamiętać:

 • Początek fazy płodnej
 • Początek miesiączki
 • Początek fazy zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • Koniec fazy płodnej
 • Przeprowadzić test LH
 • Określ śluz szyjki macicy

Możesz także ustawić indywidualne notatki jako przypomnienia.

Więcej informacji o monitorze płodności cyclotest mySense

Chcesz dowiedzieć się więcej o monitorze płodności cyclotest mySense? Jakie inne funkcje ma monitor cyklu cyclotest mySense? Masz pytania? Więcej informacji znajdziesz tutaj:

KUP TERAZ monitor płodności cyclotest mySense !

Gotowa do startu? Kup monitor płodności cyclotest mySense – termometr owulacyjny z funkcją Bluetooth. Następnie pobierz na swój smartfon powiązaną aplikację cyclotest mySense ze swojego sklepu z aplikacjami. DARMOWA aplikacja mySense cyclotest na Androida i iOS jest dostępna w Google Play oraz APP store. Aby połączyć termometr owulacyjny z aplikacją, potrzebujesz kodu aktywacyjnego, który można znaleźć w opakowaniu. To jest to! Obserwuj i korzystaj z otrzymywanych na bieżąco informacji o swoim cyklu!

Translate »