Komputer cyklu Cyclotest MyWay Planowanie dziecka

 

picture of beautiful woman in the kitchenJak zwiększyć płodność?

Jeśli planujemy w najbliższym czasie powiększenie rodziny, powinniśmy najpierw się zastanowić, jaki tryb życia dotychczas nam towarzyszył. Jeśli pozostawiał dużo do życzenia, to nim rozpocznie się starania o dziecko, trzeba polepszyć jego jakość! Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele czynników ma wpływ na płodność, zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz ile z nich spotykamy każdego dnia.

Jesteś tym, co jesz więc jedz zdrowo!

Zdrowa dieta to podstawa zdrowego życia. Jeśli  planujesz dziecko to wyeliminuj z niej produkty wysoko przetworzone, nadmiar cukru i kofeinę. Ta ostatnia faktycznie obniża płodność u kobiet dlatego uważaj z kawą i energetykami. Pamiętaj o owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, chudym mięsie. Jedz produkty o niskim indeksie glikemicznym, ponieważ nie powoduje on nagłych skoków insuliny. Jej podwyższony poziom ma wpływ na  wytwarzanie hormonów, które zakłócają owulację. Dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały sprzyja płodności – szczególnie zwróć uwagę na dostarczanie organizmowi witaminy A, C, D, B12, E, cynku, żelaza i kwasu foliowego. Ten ostatni jest ważny w trakcie ciąży, ale również wtedy, gdy starasz się o dziecko. Wpływa na układ nerwowy dziecka, dotlenienie tkanek kobiety i ruchliwość plemników mężczyzny dlatego powinno się w tym okresie jeść produkty pełnoziarniste, wątróbkę, warzywa liściaste, brokuły, cytrusy, które są bogate w ten składnik.

Żyj aktywnie

Kiedy planujesz dziecko powinnaś być w swojej życiowej formie dlatego aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Idealną opcją jest joga, która rozciąga, rozluźnia i relaksuje. Zajęcia z jogi poprawiają koncentrację, zwiększają zakres ruchu i elastyczności kości i stawów, dzięki czemu Twój organizm będzie czuł się lepiej. Odczujesz to w szczególności, gdy znacznie urośnie Ci brzuszek, który staje się wtedy obciążeniem dla organizmu.

Każda forma ruchu jest dobra, lecz jeśli planujesz dziecko, nie może on przeistoczyć się w sport wyczynowy czy zawodowy. Intensywne treningi powodują nadprodukcję kortyzolu, który z kolei obniża płodność kobiety. Podstawowe formy ruchu, takie jak jogging, czy jazda rowerem są  jak najbardziej wskazane, ponieważ powodują wzrost życiowej energii – organizm automatycznie staje się bardziej otwarty  i zwiększa swoją płodność.

Regularny trening przyczynia się do większej ochoty na sex u obojga partnerów. Czują się bardziej atrakcyjni, świadomi swojego ciała i otwarci na nowe doznania, co przekłada się na łóżkowe relacje. Aby coś było skuteczne, musi być regularne i systematyczne. Z seksem jest jak ze sportem. Jeśli robimy coś systematycznie, zaczynamy widzieć efekty. Regularne treningi=lepsze wyniki, regularny sex=większe prawdopodobieństwo zajścia w  ciążę. Partnerzy starający się o dziecko powinni razem uprawiać sport, ponieważ buduje to wzajemne zaufanie, bliskość, a także pożądanie.

Planując dziecko, nie powinno się ograniczać jedynie do sportu, czy częstego stosunku. Ważnym elementem jest odnowa biologiczna. Dobrze jest poświęcić czas choć raz w tygodniu na masaż, saunę czy basen. Elementy te relaksują, dzięki czemu organizm nie jest już taki spięty. Masaż poprawia ukrwienie i elastyczność mięśni, natomiast sauna i basen usuwają zbędne toksyny i relaksują.

Analizuj swój cykl

Podstawową rzeczą jaką musisz ustalić, to  kiedy masz dni płodne. Nie jest to  proste dlatego sięgnij po komputer cyklu zwany też monitorem cyklu, który na podstawie metody objawowo-termicznej analizuje podstawową temperaturę ciała oraz inne wyznaczniki płodności i wskazuje, w jakim czasie przypadają dni płodne i niepłodne. Do najskuteczniejszych komputerów cyklu na rynku zalicza się Cyclotest® myPlan oraz Cyclotest® Baby.

Zrelaksuj się

Postaraj się zapomnieć o problemach i skupić na tym co jest między Tobą a Twoim partnerem. Żadne inne rzeczy nie powinny Cię rozpraszać. Stres wpływa negatywnie na wszystkie funkcje życiowe, na płodność także. Dlatego pamiętaj, żeby szczególnie wtedy, kiedy starasz się o dziecko być jak najbardziej zrelaksowana. Dotyczy to również Twojego partnera, ponieważ nadprodukcja kortyzolu (hormonu stresu) źle wpływa na ruchliwość i żywotność plemników. Poczytaj o medytacji, aromaterapii, jodze, ponieważ są bardzo odprężające

Odstaw używki

Alkoholowi, marihuanie, papierosom mówimy stanowcze nie! Ich negatywny wpływ na zdrowie jest powszechnie wiadomy i w ten sam sposób przekłada się na płodność. Poza tym w momencie, gdy starasz się o dziecko absolutnie musisz zrezygnować z jakichkolwiek używek, ponieważ po stosunku nikt nie wyśle Ci od razu wiadomości, czy właśnie zaszłaś w ciążę, czy nie. Jeśli faktycznie tak się stało, to wpływ alkoholu, papierosów itd. jest dla dziecka destrukcyjny.

Pilnuj, by Twój facet nie trzymał rozgrzanego laptopa w pobliżu swojej męskości..

Może wydawać się to śmieszne, ale taka jest prawda – przegrzewanie jąder powoduje obniżenie jakości nasienia. Sauna, gorące kąpiele, podgrzewane siedzenia w samochodzie, obcisła bielizna itd. nie wpływają dobrze na męską płodność.

Pij ziołowe herbatki

Zioła są naturalnymi wspomagaczami płodności. Wiele ziół ma lecznicze właściwości, wspierają i wzmacniają kobiecą płodność w sposób nieinwazyjny. Ich skuteczność została potwierdzona przez szereg badań i naukowców. W trakcie starania się o dziecko poleca się pic zioła takie jak: Niepokalanek pospolity, Przywrotnik, Bodziszek cuchnący. Działają one antybakteryjnie, antywirusowo i regulują cykl miesiączkowy.

Planując dziecko powinnaś uwzględnić w swoim codziennym życiu całą tę listę rzeczy, ponieważ mają one faktyczny wpływ na poziom płodności. Do tych wszystkich zaleceń powinien stosować się także Twój facet! Zbilansowana dieta, aktywny tryb życia, odstawienie używek, relaks, wzajemna bliskość będzie miało dobroczynny wpływ na Wasze życie oraz życie i zdrowie zaplanowanego dzidziusia.

Translate »