, Skuteczność naturalnej antykoncepcji, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka

cyclotest-myway-widok-dnia-501x334Skuteczność naturalnej antykoncepcji

Skuteczność antykoncepcji aż w przedziale aż 97-99,7 %!

Pogląd na skuteczność nieinwazyjnych metod antykoncepcyjnych różni się od tego, który funkcjonował przed spopularyzowaniem „pigułki”. Kiedyś zaufanie do naturalnych metod antykoncepcyjnych było niższe z powodu ograniczonego dostępu do wiedzy na ten temat, a także braku specjalistycznego sprzętu, który pomagałby kobiecie w analizie swojej płodności.

Dzisiaj problem ten został zmniejszony do minimum, ponieważ dzięki wykorzystaniu komputerów cyklu, np.  Cyclotest® 2 Plus, Cyclotest® myWay skuteczność nowoczesnych naturalnych metod antykoncepcji wynosi 97-99,7 %. Badania wykonane w zakresie Skuteczności i Akceptowalności Monitorów Płodności oraz Metody Objawowo-Termicznej wykazują, że Cyclotest® 2 Plus jest najdokładniejszy w wyznaczaniu rzeczywistych dni płodnych, przez co określa się go mianem najlepszego monitora antykoncepcyjnego. Skuteczność większości monitorów płodności ma indeks Peral’a na poziomie 2, natomiast wskaźnik dla  Cyclotest® 2 Plus wynosi 1 i nowej generacji Cyclotest myWay nawet 0,3.

Żadna inna naturalna metoda antykoncepcji nie posiada tak niskiej wartości Pearl’a. Dla metody kalendarzykowej i Metody Billingsów wskaźnik Pearl’a wynosi (20), a sprawdzanie stężenia hormonów (6). Dopiero metoda termiczna (1-3) i objawowo-termiczna (0,3-2,6) mają niskie wskaźniki. Powyższe komputery cyklu opierają swoją analizę właśnie na metodzie objawowo-termicznej.

Skuteczność naturalnych metod antykoncepcyjnych w dużej mierze zależy od systematyczności, dokładności i samodyscypliny, ponieważ opierają się na obserwacji własnego organizmu i wstrzemięźliwości seksualnej w okresie dni płodnych. Są również pewne okoliczności, które mogą utrudniać ustalanie fazy okołoowulacyjnej. Należą do nich m. in. nieregularne miesiączkowanie, infekcje intymne, intensywne uprawianie sportu, dojrzewanie, choroby – co zakłóca dokładność i wyniki obserwacji cyklu miesiączkowego. W takich sytuacjach jeszcze bardziej wskazane jest korzystanie z komputerów cyklu, których skuteczność antykoncepcyjna jest bardzo wysoka.

Translate »