, Zalety i korzyści naturalnej antykoncepcji, Cyclotest Polska - Komputery Cyklu Nowej Generacji - Antykoncepcja Bez Hormonów - Planowanie dziecka


Paar unter DeckeZalety i korzyści stosowania naturalnej antykoncepcji

Do najważniejszych zalet wynikających ze stosowania naturalnej antykoncepcji można zaliczyć:

– Skuteczność stosowania

– Brak ingerencji w zdrowie

– Brak skutków ubocznych

– Seks bez konieczności stosowania zabezpieczeń w większość dni

– Promowanie świadomości własnego ciała

– Lepsze życie w harmonii z własnym ciałem

– Brak dodatkowych kosztów

– Nie wymaga częstych wizyt u lekarza w celu wypisania recepty

– Promowanie intymności i zaufania w związku

– Ułatwienie w określaniu własnej płodności

Korzyści jest wiele i do najważniejszych należą wysoka skuteczność stosowania tej metody oraz jej nieinwazyjność i brak ingerencji w zdrowie. Są to priorytetowe cechy, którymi kierują się kobiety przy wyborze najlepszej dla siebie antykoncepcji. W przeciwieństwie do metod hormonalnych, chemicznych i mechanicznych naturalne metody zabezpieczania przed ciążą są w 100% bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Umożliwiają  również swobodne cieszenie się seksem bez korzystania z dodatkowych zabezpieczeń w większość dni. Wpływa to na spontaniczność i lepsze doznania w trakcie stosunku seksualnego. Buduje również wzajemne zaufanie oraz bliskość w związku. Stosowanie naturalnych metod to także ciągłe poznawanie własnego ciała, które poddaje się permanentnej obserwacji. Istotną, z ekonomicznego punktu widzenia, zaletą jest brak finansowego obciążenia w postaci częstych wizyt u lekarza, realizowania recept, kupowania prezerwatyw, czy wszelkich innych środków zapobiegających ciąży. Wiele par decyduje się na naturalne metody antykoncepcji ze względu na swoje przekonania religijne lub kulturowe.

Dużym udogodnieniem dla osób, które zdecydowały się na stosowanie naturalnych metod planowania rodziny jest korzystanie z komputerów cyklu, np. Cyclotest® myWay lub Cyclotest 2 Plus, które w znaczny sposób ułatwiają ustalanie fazy płodnej w cyklu miesiączkowym. Ich skuteczność w dokładnym określaniu dni płodnych i niepłodnych jest w przedziale 97-99,7% dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup.

Naturalne metody antykoncepcyjne posiadają szereg zalet i korzyści, których żadne inne metody nie mogą zapewnić. Większa już dziś świadomość kobiet na temat wpływu hormonów na ich zdrowie i organizm powoduje, że coraz chętniej decydują się na nieinwazyjną antykoncepcję, która jest w 100% bezpieczna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Przy stosowaniu naturalnych metod pomagają w znacznym stopniu monitory cyklu zwiększające ich skuteczność, ponieważ opierają się na podwójnej metodzie termiczno-objawowej.

Przy wyborze odpowiedniej dla siebie metody antykoncepcyjnej należy rozważyć wszystkie wady i zalety jej stosowania oraz w szczególności powinno brać się pod uwagę własne zdrowie i jak najmniejszą możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

 

Translate »