Komputer cyklu Cyclotest MyWay Planowanie dziecka

girl-18918_640 (1)Chłopiec czy dziewczynka ? Jak zaplanować płeć dziecka.

Istnieją naukowe teorie, które zwiększają szanse na poczęcie chłopca i/lub dziewczynki w zależności od życzenia rodziców. Należy jednak pamiętać, że płeć dziecka zależy od wielu czynników a skuteczność tych metod waha się od 50%-80%.

Poczęcie

Planując płeć dziecka kobieta musi dokładnie obserwować swój cykl owulacyjny, ponieważ odpowiedni moment poczęcia zwiększa szanse na chłopca lub dziewczynkę. Większe prawdopodobieństwo poczęcia chłopca jest w momencie jak najbliższym jajeczkowaniu, ponieważ plemniki o chromosomie Y, czyli męskim, są bardzo ruchliwe, ale za to mniej żywotne. Mają wtedy możliwość dotrzeć do komórki jajowej jako pierwsze.

Jeśli planuje się poczęcie dziewczynki, najlepiej współżyć przed owulacją (ok. 2-3 dni przed), ponieważ plemniki o chromosomie X, czyli żeńskim, są mniej ruchliwe, ale za to żyją dłużej.

Dieta

Zaleca się rozpocząć stosowanie odpowiedniej diety na ok. 3-4 miesiące przed planowanymi staraniami o dziecko. Jeśli planuje się dziewczynkę, przyszła mama powinna jeść produkty bogate w magnez i wapń, czyli: sery, przetwory mleczne, produkty pełnoziarniste, migdały, ryby, fasolę itd. W przypadku chłopca, dieta powinna zawierać produkty z dużą ilością potasu i sodu, np. pomidory, cytrusy, banany, czy pietruszkę.

Metoda polaryzacji – metoda Selnas

Nowa metoda naturalnego planowania płci dziecka, tzw. metoda polaryzacji dowodzi, że komórka jajowa kobiety jest naładowana dodatnio lub ujemnie w zależności od dnia cyklu, podobnie jak plemniki, i w związku z tym przyciąga je do siebie w różny sposób. Kiedy komórka jajowa jest naładowana ujemnie – przyciąga plemniki męskie i tym samym dochodzi do poczęcia chłopca, jeśli zaś dodatnio – oddziałuje na żeńskie plemniki i w na świat przychodzi dziewczynka. Korzystając z tej metody należy prowadzić kalendarzyk cyklów polaryzacji, w którym zapisuje się wyniki badań laboratoryjnych przyszłej mamy.

 

Translate »