Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami na info@cyclotest.pl lub Zadzwoń 883 94 94 94.

Jaka jest różnica pomiędzy Cyclotest myWay /tryb Monitorowanie cyklu dla Antykoncepcji Bez Hormonów i Cyclotest myPlan /tryb Planowanie dziecka/ ?

Cyclotest myWay /tryb Planowanie dziecka/ wyznacza dni, w których Twoja płodność jest u szczytu. Dodatkowo posiada kalkulator daty narodzin i wskaźnik możliwej niewydolności jajników. Komputer posiadają możliwość zmiany trybu z antykoncepcji na planowanie dziecka i odwrotnie. Domyślnie przypisany tryb to Monitorowanie cyklu stosowany dla Antykoncepcji Bez Hormonów, natomiast tryb Planowanie dziecka należy uaktywnić manualnie w menu „Ustawienia”.

Jaka jest żywotność baterii w Cyclotest myWay?

W zależności od częstotliwości użytkowania, żywotność baterii określa się na 2-6 tygodni.

Czy data w Cyclotest myWay zmienia się automatycznie?

Nie, data musi zostać zmieniona manualnie. W zakładce “Ustawienia”-> “Data i godzina”

Czy oświetlenie LED czujnika zapala się również w dni cyklu, które nie mają znaczenia dla prognozy?

Nie, oświetlenie LED zapala się tylko w dni, w które należy dokonać pomiaru.

Czy budzik włącza się nawet wtedy jeśli dokonałam pomiaru przed wyznaczoną godziną?

Nie, alarm ustawiony jest tylko w dni, w które należy dokonać pomiaru, więc jeśli dokonałaś pomiaru przed budzikiem, nie zadzwoni on ponownie. Natomiast, jeśli budzik ustawiony jest aby dzwonić codziennie, zadzwoni on ponownie, nawet jeśli dokonałaś już pomiaru.

Jak długo dane przechowywane są w urządzeniu?

Przechowywane są dane z ostatnich 12 cykli.

W ile cykli wprzód mam wgląd (kalendarz)?

Dla bieżącego cyklu, fazy płodne i niepłodne wyświetlane są na bieżąco. Jeśli urządzenie jest w trybie planowania dziecka, wyświetla również dni najbardziej płodne.

Jak zmienia się wskaźnik statusu płodności, jeśli wprowadzę informację o drugim wskaźniku płodności poza odczytami temperatury?

Komputer cyklu ocenia Twoją temperaturę zaraz po przebudzeniu. O możliwości wprowadzenia informacji o dodatkowym wskaźniku płodności zostaniesz poinformowana w chwili, gdy będzie to zasadne. Dzięki informacji o skoku hormonu LH lub płodnym śluzie, Twoje dni płodne zostaną wyznaczone jeszcze dokładniej i precyzyjniej.

Kiedy komputer cyklu osiąga największą precyzję w zakresie prognozy płodności?

Na wskaźniku dni płodnych i niepłodnych możesz polegać już od pierwszego dnia użytkowania Cyclotest. Największy stopień precyzji w prognozie płodności komputer cyklu osiąga po 6 cyklach dokonywania pomiarów. Jest to czas, w którym komputer zapoznał się ze specyfiką Twojego cyklu miesięcznego.

Co to jest PMS?

PMS to skrót od zespołu napięcia przedmiesiączkowego, które odnosi się do fizycznych i psychologicznych symptomów, które poprzedzają wystąpienie krwawienia miesiączkowego. W momencie rozpoczęcia menstruacji, symptomy te ustępują.

Co mam zrobić, jeśli źle wprowadziłam start nowego cyklu?
Jeśli, na przykład, pomyliłaś krwawienie śród cykliczne z początkiem miesiączki to nie jest to jeszcze poważny błąd. Tak długo jak źle wprowadzony start nowego cyklu nie przekracza 15 dni, zostanie ona przyporządkowana do poprzedniego cyklu. Jeśli jednak źle wprowadzony start nowego cyklu przekracza 15 dni, powinnaś ten cykl w historii oznaczyć jako nieaktywny.
Ile poprzednich cykli menstruacyjnych mogę wprowadzić ręcznie?
Pamięć komputera cyklu mieści 12 cykli menstruacyjnych, które można wprowadzić ręcznie. Należy jednak pamiętać, że jest to możliwe tylko do 5 dnia pierwszego cyklu. Po upłynięciu 5-go dnia cyklu, funkcja ręcznego wprowadzenia danych zostaje zablokowana.
Czy możliwa jest zmiana okna czasowego pomiaru po uruchomieniu startu nowego cyklu, ale przed dokonaniem pierwszego pomiaru?
Tak, w tym celu udaj się do zakładki “Ustawienia”-> “Okno czasowe pomiaru” i dokonaj zmian. Opcja ta dostępna jest tylko do momentu dokonania pierwszego, prawidłowego pomiaru. Po tym czasie zmiana dla tego cyklu nie będzie już możliwa.

Cykl nie rozpocznie się automatycznie, jeśli wprowadzisz informację o krwawieniu. Start cyklu musi zostać uruchomiony osobno. Wprowadzenie informacji o krwawieniu lub krwawieniu śród cyklicznym służy wyłącznie do dokumentowania zdarzeń dotyczących cyklu.

Czy można usunąć dane z komputera cyklu?

Tak. Usunięcia danych można dokonać za pomocą oprogramowania Cyclotest mySoftware.

Jak mogę przenieść dane z komputera cyklu na komputer stacjonarny i wydrukować je?

Można to zrobić używając oprogramowania Cyclotest mySoftware. Musisz najpierw zainstalować oprogramowanie na komputerze. Instrukcje jak zainstalować oprogramowanie i inne informacje znajdziesz w menu w zakładce “Cyclotest mySoftware”

Jak długo po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogę rozpocząć dokonywanie pomiarów?
Dokonywanie pomiarów można rozpocząć od momentu wystąpienia pierwszej, naturalnej miesiączki po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Pierwsza, naturalna menstruacja występuje po krwawieniu z odstawienia, które ma miejsce natychmiast po przerwaniu antykoncepcji hormonalnej.
Jak dużo czasu musi minąć od ciąży zanim będę mogła zacząć korzystać z Cyclotestu?
Użytkowanie możesz rozpocząć jak tylko zaczniesz regularnie miesiączkować i nie będziesz karmić piersią w nocy.
Kiedy i jak często należy dokonywać pomiarów?
Pomiarów należy dokonywać od drugiego dnia menstruacji aż do fazy niepłodnej występującej po owulacji. Mierzenie temperatury rozpoczynasz drugiego dnia krwawienia – rano, i mierzysz ją raz dziennie. Pomiaru musisz dokonać bezpośrednio po przebudzeniu, lecz przed wstaniem z łóżka, innymi słowy przed wykonaniem jakiejkolwiek innej czynności.
Czy istnieje możliwość dokonania błędnego pomiaru temperatury?
Nie, ponieważ komputer cyklu wyposażony jest w funkcję inteligentnego dokonywania pomiaru. Jeśli komputer nie miał możliwości dokonania i zapisania pomiaru, usłyszysz 3 krótkie sygnały dźwiękowe świadczące o wystąpieniu błędu. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, wykonaj pomiar raz jeszcze.
Gdzie należy zmierzyć temperaturę?
Czujnik pomiaru temperatury jest zaprojektowany do dokonywania pomiarów w ustach, pod językiem. Pomiar rozpoczyna się w momencie naciśnięcia przycisku na czujniku. Pomiaru można dokonać również w pochwie lub odbycie, ale nie należy zmieniać miejsca pomiaru w trakcie cyklu.
Kiedy powinnam pominąć pomiar?
Pomiar należy pominąć, jeśli wystąpiły jakieś zaburzenia lub nieprawidłowości. Alternatywnie, dokonywanie pomiarów można kontynuować i ręcznie wprowadzić informacje, że tego konkretnego dnia nastąpiło zakłócenie. Do sytuacji, które należy odnotować należą: niewystarczająca ilość snu, impreza, spożycie alkoholu, stres, spożycie dużego posiłku późno wieczorem, zażycie lekarstw, które mają bezpośredni wpływ na temperaturę ciała, choroba, gorączka.
Translate »